Akmens apstrāde – akmens apstrādes pakalpojumi

 Akmens apstrāde ir sava veida māksla. Tās rezultātā mainās ne tikai akmens forma, bet arī vispārējais vizuālais izskats. Akmens apstrādes rezultātā parastam laukakmenim iespējams piešķirt majestātisku spozmi vai gluži pretēji – padarīt to raupjāku un pirmatnējāku. Apstrādes izvēle atkarīga no vēlamā rezultāta, kā arī akmens individuālajām fizikālajām īpašībām. 

Ir daudz dažādu veidu kā iespējams apstrādāt akmeni. Apstrādes rezultātā iespējams mainīt ne tikai akmens formu un lielumu, bet arī citas vizuālās īpašības. Raupju akmeni iespējams nogludināt kā oli, kā arī padarīt akmeni spīdīgu un mirdzošu.

Akmens šķelšana ir process, kura laikā ar mehāniskas darbības palīdzību akmeni iespējams sadalīt vairākās daļās. Lai šo procesu veiksmīgi realizētu, sākumā nepieciešams noskaidrot akmens šķiedras virzienu, tādejādi būs iespējams kaut nedaudz kontrolēt akmens plīšanas virzienu. Interesanti iedomāties, ka arī šādam cietam un senatnīgam materiālam kā akmens, ir šķiedras. Ne nu gluži kā cilvēka muskuļaudiem, bet tomēr tās ir šķiedras. Turpmākais process sastāv no caurumu urbšanas un akmens šķelšana, ņemot palīgā kaltu un āmuru.

Akmens zāģēšana pati par sevi jau izsaka procesa norisi – tā ir akmens sadalīšana, izmantojot zāģi. Vēlāk šādas sazāģētas akmens daļas iespējams arī pulēt vai, piemēram, plēst, lai piešķirtu akmenim vairāk struktūras.

Pulētu akmeni parasti izmanto, galda virsmām, vannas istabu apdarē, kamīnu apdarē kā arī trepju un pakāpienu izgatavošanā. Akmens pulēšanas procesā akmens poras tiek noslēgtas, tādējādi atklājot patieso akmens struktūru un padarot virsmu gludu un spīdīgu. Šādu virtuves virsmu, atšķirībā no glancētajām imitācijas virsmām, nebūs viegli saskrāpēt vai citādi sabojāt, tādēļ uz tās droši var gatavot produktus, kā arī novietot karstas pannas un katlus.

Plēsts granīts atklāj savu vispirmatnējāko formu. Akmens plēšana ir process, kura rezultātā šķiedra sadalās nevienmērīgi, atklājot dažāda izmēra izciļņus un bedrītes. Šos akmens apstrādes vaidus – plēšanu, šķelšanu un zāģēšanu, ir iespējams veikt pašrocīgi, tomēr drošāk šos darbus uzticēt profesionāļiem. Tādējādi iespējams izvairīties no materiāla zuduma neveiksmīga procesa rezultātā, kā arī no traumām, ja kaut kas notiek ne tā, kā bija plānots. Turklāt pie profesionāliem speciālistiem būs iespējams arī sadalīto akmens gabalu pārveidot tālāk, piešķirot tam formu vai nopulējot, ja nepieciešams.