Gravēšana – akmens apstrādes pakalpojumi

Gravēšana kā mākslas forma cilvēcei ir pazīstama jau no pašiem pirmssākumiem.
Sākotnēji tā tika izmantota, lai atstātu vēstījumus alu sienās, vēlāk senajā Ķīnā gravēšana palīdzēja aizsākt mūsdienu tipogrāfijas attīstību. Mūsdienās gravēšanas tehnoloģijas ir attīstījušās līdz pat tādam līmenim, ka pat sarežģītākos darbus iespējams veikt ļoti īsā laikā.

Gravēšana vēsturiski bija viens no pamata veidiem attēlu veidošanai. Vēlāk senajā Ķīnā ar gravējumu palīdzību tika veidoti pirmie iespiedumi uz papīra un auduma. Attēls sākotnēji tika iegravēts koka virsmā, un pēc tam ar tintes palīdzību no šīs koka virsmas tika veidoti nospiedumi uz papīra, zīda un kokvilnas auduma. Šādi tika likti pamati arī mūsdienu tipogrāfijai. Tomēr gravēšanai ir vēl senāka vēsture. Pirmie gravējumi vēsturiski radīti jau akmens laikmeta vidū. Tie datējami ar 60 000 gadu pirms Kristus.

Mūsdienās gravēšanas pakalpojumi pārsvarā tiek izmantoti, lai izveidotu personisku vēstījumu rotaslietās, trofejās, medaļās un dažādās piemiņas lietās. Attīstoties tehnoloģijām, gravējumus iespējams veidot plašākā materiālu klāstā, nekā tas bijis senajā Ķīnā, kur pārsvarā gravēts tika koks un dažreiz arī metāls.

Protams, mūsdienās iespējams izmantot arī senās gravēšanas metodes. Agrākos laikos izplatītākās gravēšanas metodes bija teksta vai attēla veidošana ar kaltu un āmuru, iededzināšana (kokā), ieskrāpēšana un grebšana. Šobrīd nevienu nepārsteidz gravējumi stiklā vai kristālā. Izmantojot smilšu strūklu vai lāzera gravēšanas iekārtas, gravēšanas darbi ir padarīti vienkāršāki un ātrāki. Šobrīd iespējams ļoti ātri izveidot jebkāda veida gravējumu, atliek izvēlēties dizainu un tekstu, piemeklēt attiecīgu attēlu, pēc tam šo visu informāciju ievadīt datorā un process tiks paveikts nesalīdzināmi ātrāk, nekā tas ir ticis veikts pirms 10 gadiem.

Dators nolasīs visus izvēlētā gravējuma parametrus un speciālas iekārtas izveidos gravējumu līdz milimetram precīzā dziļumā.

Gravējumi akmenī parasti saistās ar kapu pieminekļiem vai piemiņas plāksnēm, bet tas nav vienīgais veids, kā izmantot graviera pakalpojumus akmens priekšmetu personalizēšanai. Piemēram, gravējums akmens palodzē vai akmens soliņā ir lieliska dizaina ideja, jo padarīs šo priekšmetu ļoti personisku, kā arī piešķirs individuālu dizaina risinājumu interjera vai dārza iekārtojumam.

Mūsdienās akmens kā materiāls tiek plaši pielietots gan mājas dizaina, gan interjera veidošanā , kā arī dārza iekopšanai un stilizēšanai. Līdz ar to – cik plaša ir akmens lietošana mūsdienās, tik par plaša ir arī akmens gravēšana.