Kapakmeņu izgatavošana – akmens apstrādes pakalpojumi

Kapu kopiņas sakopšana un labiekārtošana, pieminot aizgājēju, ir svarīgs process. Kapakmens uzstādīšana ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas jāapsver šajā procesā.

Kapu labiekārtošana ir viens no īpašajiem rituāliem, ar kuru palīdzību tiek godināts aizgājējs. Tomēr tas nav viegls process. Runa nav tikai par emocionālo smagumu, ko izjūtam pēc tuvinieka nāves. Grūtības labiekārtošanas procesā sagādā arī izvēles, kas jāizdara, lai veidotu piemiņas vietu atbilstošu pieminamajam cilvēkam.

Likt vai nelikt kapakmeni? Tas ir jautājums, uz kuru ir jāatbild katram, kurš uzsācis kapu kopiņas iekārtošanu. Kapakmens izvēle nav viegls process. Mūsdienās pieejami daudzi akmens veidi un kapakmeņu formu un krāsu variācijas. Iespējams kapakmenī bez datiem iegravēt arī kādu teiksmu vai aforismu.

Pieejami dažādi veidi, kā noformēt bildi uz kapakmens virsmas. Vai izmantot porcelānu, vai iegravēt attēlu tieši kapakmens virsmā? Varbūt attēlu vispār nav vajadzības likt? Viss šis process ir ļoti individuāls un personisks. Tas būtu jāveic cilvēkam, kurš aizgājēju pazinis vislabāk.

Svarīgs aspekts šajā procesā ir arī kapakmens izgatavošanas izmaksas. Šobrīd daudzi kapakmeņu izgatavotāji piedāvā pilnu servisu, sākot no kapakmens skicēšanas un tekstu fontu izvēles līdz pat piegādei un uzstādīšanai.

Kapakmens cena atkarīga no lieluma, izvēlētā materiāla – granīta, marmora, smilšakmens u.c. – kā arī apstrādes gravēšanasizmaksām. Šī brīža tehnoloģiskie risinājumi ļauj izgatavot un apstrādāt kapakmeņus daudz ātrāk un vienkāršāk, līdz ar to ir uzlabojusies arī produktu daudzveidība un izmaksas, padarot kapakmeņu cenas draudzīgākas.

Pamatā kapakmeņu izgatavošanai izmantotais materiāls ir granīts. Tā kā tas ir ciets un izturīgs materiāls, tas nodrošinās piemiņas saglabāšanos ilgu gadu garumā. Granīts ir grūti saskrāpējams, tas nenodils skābo lietu ietekmes rezultātā, jo noturība pat pret stiprām skābēm granītam ir ļoti augsta. Arī sals un karstums granīta plāksni īpaši neietekmēs, tādēļ piemiņa par aizgājēju saglabāsies arī nākamajām paaudzēm.